Dofinansowane przez Unię Europejską

Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.
Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.
Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.
Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56 zł

Nasza szkoła w ramach wspomnianego powyżej projektu otrzymała dwa laptopy ze słuchawkami. Serdecznie dziękujemy!

Termomodernizacja

Miasto Poznań zrealizowało projekt pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna placówek oświatowych na terenie Miasta Poznania” w ramach działania 3.2. „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Przedmiotem projektu była termomodernizacja 3 placówek oświatowych, tj.:
1) Szkoły Podstawowej nr 19 im. Stanisława Staszica w Poznaniu,
2) Szkoły Podstawowej nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Poznaniu,
3) Szkoły Podstawowej nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poznaniu.
Termomodernizacja placówek oświatowych miała na celu wzrost efektywności energetycznej obiektów oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.