Wojewódzki Konkurs Plastyczny 2024 r. pt.: „Ludzie nie są na sprzedaż”

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poznaniu

Inicjator konkursu:
Wojewoda Wielkopolski – Pani Agata Sobczyk (Wielkopolski Urząd Wojewódzki),
Wielkopolski Kurator Oświaty – dr Igor Bykowski (Kuratorium Oświaty),
Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu – insp. Tomasz Olczyk (Wielkopolska Policja)

Cele konkursu:
– podnoszenie świadomości na temat zjawiska handlu ludźmi wśród młodzieży,
– upowszechnianie wiedzy na temat zjawiska handlu ludźmi i pracy przymusowej,
– uświadomienie potrzeby informowania o procederze handlu ludźmi oraz potrzebie walki z tym zjawiskiem,
– wspieranie i aktywowanie młodzieży z umiejętnościami artystycznymi,
– wzmacnianie i rozwijanie umiejętności twórczych i plastycznych wśród młodzieży,
– podniesienie świadomości wśród młodzieży na temat bezpieczeństwa podczas podróży za granicą w celu podjęcia pracy zarobkowej.

Uczestnicy:
Uczniowie klas 8

Zasady konkursu:
– przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej lub graficznej w technice dowolnej, zgodnej z tematem konkursu,
– prace konkursowe mogą być wykonane w dwóch kategoriach: kategoria I: rysunek, plakat;
kategoria II: grafika, fotografia, ulotka.
– każdy uczestnik konkursu może stworzyć tylko jedną pracę,
– praca konkursowa powinna jednoznacznie przedstawiać metody zapobiegania handlowi ludźmi, nie może propagować negatywnych emocji, w tym strachu lub agresji, a kojarzyć się powinna z bezpiecznymi zachowaniami,
– pracę konkursową należy na odwrocie opatrzyć imieniem i nazwiskiem autora, numerem telefonu (w przypadku osób niepełnoletnich należy podać numer opiekuna prawnego), oraz podać klasę i dokładny adres szkoły,
– do konkursu mogą być zgłoszone wyłącznie prace autorstwa uczestników, nienaruszające praw autorskich.

Termin konkursu:
– podpisane prace wraz z załącznikiem należy dostarczyć do koordynatora konkursu lub pozostawić w portierni szkoły do 7 października br. włącznie

Nagrody:
– Nagrody rzeczowe dla uczestników, którzy zajęli w finale Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego miejsca od I do III zapewnia Wojewoda Wielkopolski

Postanowienia końcowe:
– Inicjator konkursu zastrzega sobie prawo wykorzystania nadesłanych prac konkursowych do celów naukowych i edukacyjnych oraz ich nieodpłatnej publikacji – we fragmentach lub w całości, m.in. na stronach internetowych oraz wykluczenia z konkursu prac sprzecznych z przepisami prawa, zasadami etyki lub z innych względów sprawiających, że nie nadają się one do publicznej prezentacji.
– Dane osobowe uczestników konkursu i ich opiekunów prawnych podlegają ochronie zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016, str. 1, z późn. zm.) (dalej „RODO”) i ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1781).
-Integralną częścią regulaminu są załączniki nr 1, 2 i 3, stanowiące wzory obowiązkowych oświadczeń osób zgłaszających udział w konkursie: nr 1- Oświadczenie uczestnika; nr 2 – Oświadczenie w zakresie własności intelektualnej i praw autorskich; nr 3 – Informacja o prywatności (RODO)

Komisja konkursowa:
Anna Rybus