Palcem po mapie krajów anglojęzycznych – Anglia”

Pragniemy Wszystkim serdecznie podziękować za zaangażowanie w działania podjęte w ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Palcem po mapie krajów anglojęzycznych – Anglia” . Naszym celem było przede wszystkim przybliżenie
i rozpowszechnienie wiedzy na temat Anglii, ale także zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych, współdziałanie w grupie w ramach lekcji i prac projektowych oraz propagowanie nauki języków obcych. Mamy nadzieję ,że udało nam się je osiągnąć poprzez wspólną zabawę, zespołową pracę podczas lekcji i wykonanie bardzo ciekawych projektów.
Efekty pracy naszych uczniów można było zobaczyć podczas wystawy prac uczniów klas IV-VIII w holu patrona. Docierały do nas także wspaniałe wywiady ze znanymi przedstawicielami z kręgów: muzyki, sztuki, filmu, sportu oraz literatury, pochodzącymi z Anglii, które uczniowie nadsyłali w formie filmików oraz nagrań audio! Natomiast najmłodsza grupa uczniów klas I-III wykonała przepiękne korony królewskie z papieru – korony królewskie jako symbol brytyjskiej monarchii oraz obecnie panującego na jej czele króla Karola III.
Zwieńczeniem projektu była możliwość wzięcia udziału w quizie wiedzy o Anglii, przeprowadzonego w dniu Świętego Jerzego (St. Andrew’s Day) – patrona Anglii, który przypada na dzień 23 kwietnia. Uczniowie mogli się sprawdzić odpowiadając na wybrane pytania dotyczące tego kraju, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali drobny upominek 🙂
Dodatkowo mogli wykonać quiz w postaci Kahoota klikając na rozwieszone na korytarzach naszej szkoły specjalne kody QR- przy okazji poznawali najistotniejsze informacje na temat Anglii.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia 🙂