Konkurs z okazji Dnia Edukacji Narodowej: „Rozwiń skrzydła” Projekt MURALU

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu

Cele projektu:
– odkrywanie i wspieranie młodych talentów,
– włączenie uczniów w aktywne uczestniczenie w życiu społeczności szkolnej i współtworzenia estetyki
przestrzeni boiska szkolnego, budowanie poczucia sprawstwa,
– propagowanie idei zdobywania wiedzy,
– rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,
– propagowanie pasji projektowania, jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu,
– wdrażanie uczniów do zdobywania nowych umiejętności.

Uczestnicy:
– uczniowie klas IV-VIII

Zasady udziału w konkursie:
– należy SAMODZIELNIE wykonać projekt muralu: „skrzydeł” w formacie A3 za pomocą farb,
– uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt, podając na odwrocie imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza,
– w konkursie nie będą oceniane prace wykonane inną techniką lub przerobione za pomocą programów typu „Photoshop”.

Termin konkursu:
Prace należy dostarczyć do dnia 12.10 br. włącznie do Koordynatorów konkursu lub zostawić podpisane projekty w portierni szkoły.

Kryteria oceniania prac:
– zgodność z tematem,
– przy ocenie prac będzie brana pod uwagę oryginalność oraz estetyka wykonania.

Nagroda główna:
Wykonanie muralu na ścianie szkoły, wizualne kreowanie przestrzeni szkolnej przez Laureata konkursu i zaprezentowanie swojego dzieła.

Projekt, który decyzją komisji konkursowej zdobędzie pierwsze miejsce, zostanie wykonany przez jego autora na wskazanym miejscu – murze boiska szkolnego. Autorowi projektu zostaną zapewnione niezbędne materiały (farby i pędzle) do jego wykonania. Osoby, które zajmą w konkursie miejsca 1-3 otrzymają upominki i dyplomy.

*** Wystawa pokonkursowa: „Odkrywamy TALENTY- ROZWIŃ SKRZYDŁA”
Wszystkie dostarczone w terminie prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w holu patrona. Pragniemy odkrywać talenty naszych uczniów, zatem rozwińcie SKRZYDŁA!

Komisja konkursowa:
Beata Olszewska