II Wielkopolski Konkurs Plastyczny: BARWY POWSTANIA

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 89 im. K.K. Baczyńskiego w Poznaniu

Inicjator konkursu:
Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

Cele konkursu:
– edukacja patriotyczna,
– promocja Powstania Wielkopolskiego wśród uczniów,
– działania wspierające rozwój talentu dzieci i młodzieży,
– rozbudzanie aktywności twórczej uczniów,
– kształtowanie wrażliwości estetycznej,
– rozbudzanie wiary dzieci we własne możliwości,
– rozwijanie uzdolnień i zainteresowań patriotycznych.

Uczestnicy konkursu:
– konkurs odbywa się w dwóch grupach: uczniowie klas V-VI oraz uczniowie klas VII-VIII

Zasady konkursu:
– zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej, nawiązującej do tematyki Powstania Wielkopolskiego,
– format pracy: kartka bloku technicznego A3 lub A4,
– technika wykonania prac: kredka, mazak, węgiel, farby, plastelina, wydzieranka, kolaż,
– prace wykonane na płasko bez użycia materiałów sypkich,
– każda praca powinna być opisana na odwrocie według załączonego wzoru, w sposób czytelny, drukowanymi literami lub komputerowo (załącznik nr 1),
– każdy uczestnik wypełnia kartę zgłoszenia (załącznik nr 2 oraz załącznik nr 3)
– brak któregoś z wyżej wymienionych załączników skutkuje nieprzyjęciem pracy.
– każdy uczestnik konkursu może zgłosić jedną pracę konkursową.

Kryteria oceniania prac:
– pomysłowość i estetyka wykonanej pracy oraz zgodność w zakresie tematu.
– widoczna samodzielność wykonania pracy plastycznej ucznia
– przesłanie autora pracy, idea, refleksja
Termin konkursu:
Prace należy dostarczyć do 20.12.2023r. do członków szkolnej komisji konkursowej lub pozostawić w portierni w wyznaczonym terminie.

Ogłoszenie wyników:
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez Inicjatora konkursu dnia 10.01.2024 r. oraz opublikowane na stronie https://liblink.pl/YGBPvLRFxY i mediach społecznościowych Stowarzyszenia Odra-Niemen Wielkopolski. O terminie i miejscu wręczenia nagród oraz dyplomów Inicjator konkursu powiadomi laureatów telefonicznie najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Konkurs został dofinansowany ze środków Fundacji Zakłady Kórnickie.
Sponsorem projektu jest Poznańskie Muzeum Pyry.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość:)

Komisja konkursowa:
Anna Matysiak