Niepokonani w układaniu puzzli – sukcesy dzieci ze świetlicy

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS UKŁADANIA PUZZLI
15 maja 2017 drużyna z naszej świetlicy w MIĘDZYŚWIETLICOWYM KONKURSIE UKŁADANIA PUZZLI ZAJĘŁA I MIEJSCE
Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 na Os. Wichrowe Wzgórze.
Naszą drużynę stworzyły: PAULINA BRAVO CHURA, kl. 3a
ZUZIA STĘPNIAK, kl. 3a
LENA GRZESIAK, kl. 3c
ADA HAŁAS, kl. 2a
OLIWIA SOLUCH, kl. 2b
Dziewczynki jako drużyna wspólnie układały puzzle złożone z 250 elementów. Obrazek przedstawiał dinozaury w naturalnych barwach. Obrazek, który przypadł drużynie, został wylosowany przez Lenę, spośród dwóch rodzajów proponowanych przez organizatorów. Mimo, że nasz obrazek, ze względów kolorystycznych, był trudniejszy od drugiego, nasza drużyna poradziła sobie z nim doskonale.
Dziewczynki spośród wszystkich drużyn ułożyły całość jako pierwsze w przeciągu 45 min, z dużą przewagą nad kolejnymi drużynami (następna drużyna skończyła układać dopiero 12 min po naszej). Zaprocentowała umiejętność układania i współpraca zespołowa.
GRATULACJE DLA DRUŻYNY!
wychowawca świetlicy – opiekun drużyny, Katarzyna Megger

VIII MIĘDZYŚWIETLICOWY MARATON UKŁADANIA PUZZLI – rok szkolny 2016/2017

Marton odbył się 24.05.2017 roku w SP nr 7 na Oś. Kopernika.
Nasza świetlica w maratonie wzięła już udział po raz siódmy i zawsze byliśmy na podium. Tak było i tym razem.
Reprezentację naszej świetlicy tworzyła drużyna w składzie:
WIKTORIA FERENC, kl. 3c
ZUZIA WOJCIECHOWSKA, kl. 3b
ASIA ADAMCZAK, kl. 3a
W rozgrywkach brało udział 6 drużyn z różnych szkół.
NASZA DRUŻYNA ZAJĘŁA I MIEJSCE układając w 57 minut obrazek z 260 puzzli.
Do ułożenia każda drużyna miała obrazek przedstawiający „sowę na gałęzi”. Naturalne barwy sowy, mało różnorodne kolorystycznie, powodowały, że obrazek był trudny do ułożenia. Dziewczynki jednak wspólnymi siłami poradziły sobie wspaniale zdobywając złote medale dla siebie i I miejsce dla naszej świetlicy. Nasza drużyna o 6 min wyprzedziła kolejny zespół.
GRATULUJACJE DLA NASZEJ DRUŻYNY!
Opiekun drużyny – wychowawca świetlicy, Katarzyna Megger