Regulamin konkursu “Quiz wiedzy o Ziemi”

Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 89 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Poznaniu.

Cele konkursu:
– kształtowanie poczucia odpowiedzialności za świat, który nas otacza;
– zwiększanie świadomości wpływu stylu życia na środowisko przyrodnicze;
– propagowanie wiedzy na temat działalności na rzecz środowiska przyrodniczego;
– poszerzanie zakresu wiedzy przyrodniczej.

Uczestnicy:
uczniowie klas 1-3.

Zasady konkursu:
– Konkurs ma charakter jednorazowego testu – polega na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na pytania testowe.
– Konkurs odbywa się w trzech kategoriach – klasy 1 “KSZYKI”, klasy 2 “DERKACZE” klasy 3 “CZAJKI”.
– Uczestnicy dysponują czasem 45 minut, dodatkowe 5 minut przeznaczone jest na sprawy organizacyjne.
– Konkurs obejmuje zagadnienia dotyczące ogólnej wiedzy o Ziemi, ochronie środowiska i ochronie przyrody.
– Uczniowie zgłaszają chęć udziału w konkursie swojemu wychowawcy do 20 kwietnia.

Kryteria oceny:
– odpowiedzi są oceniane przez komisję konkursową weryfikującą poprawność merytoryczną.

Termin i miejsce konkursu:
– Konkurs odbędzie się stacjonarnie w Szkole Podstawowej nr 89, dnia 21.04.2023 r.;
– W zależności od liczby zgłoszeń konkurs odbędzie się w 1 lub 2 turach, uczestnicy otrzymają informację o turze, w której biorą udział dzień przed konkursem – 20 kwietnia;
– Czynności organizacyjne I tury rozpoczną się o godzinie 11:45, po ich zakończeniu uczestnikom zostanie udostępniony arkusz konkursowy; czynności organizacyjne II tury rozpoczną się o godzinie 11:45, po ich zakończeniu uczestnikom zostanie udostępniony arkusz konkursowy;
– Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2023 r. na stronie internetowej szkoły w zakładce Konkursy oraz w Ogłoszeniach dziennika elektronicznego.

Komisja konkursowa:
Mirosława Jaszczak
Anna Skorupska

Nagrody:
Dla finalistów konkursu przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Koordynator konkursu:
Mirosława Jaszczak