Olimpiada Matematyczna Juniorów

Inicjator konkursu:
Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej

Cele konkursu:
– rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci,
– możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności matematycznych,
– propagowanie kultury matematycznej.

Uczestnicy:
Adresatami OMJ są wszyscy uczniowie szkół podstawowych w Polsce, zwłaszcza uczniowie klas VI-VIII.
Uczestnikiem Olimpiady jest każdy uczeń szkoły podstawowej w Polsce, który spełni wszystkie poniższe warunki:

– zapozna się z Regulaminem Olimpiady i zobowiąże się go przestrzegać,

– po zapoznaniu się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych przedstawi pisemną zgodę swojego rodzica/opiekuna prawnego na udział w Olimpiadzie oraz na przetwarzanie danych osobowych w zakresie i celach określonych w Regulaminie Olimpiady (zgoda przekazywana jest szkolnemu koordynatorowi OMJ przed częścią testową zawodów lub – wyłącznie w przypadku osób, które nie brały udziału w teście – dołączana jest do rozwiązań części korespondencyjnej),

termin oddania zgód: 16.09.2024 r.

– weźmie udział w części testowej zawodów pierwszego stopnia w dniu 26 września 2024 r. (test odbywa się w zarejestrowanych szkołach) lub weźmie udział w części korespondencyjnej zawodów pierwszego stopnia przesyłając do właściwego Komitetu Okręgowego rozwiązanie przynajmniej jednego z zadań konkursowych w terminie do 15 października 2024 r.

Zasady konkursu:
Zawody OMJ są trójstopniowe i polegają na pisemnym, samodzielnym rozwiązywaniu zadań konkursowych z matematyki. Zawody pierwszego stopnia mają zasięg szkolny, zawody drugiego stopnia mają zasięg wojewódzki lub międzywojewódzki (okręgowy), a zawody trzeciego stopnia (finałowe) mają zasięg ogólnopolski.

Termin i miejsce konkursu:
Zawody I stopnia:
– część korespondencyjna: 1 września – 15 października 2024 r.,
– część testowa (w szkołach): 26 września 2024 r. (czwartek), godz. 9:00.
Zawody II stopnia: 11 stycznia 2025 r. (sobota)
Zawody III stopnia: 15 marca 2025 r. (sobota)
Uroczyste zakończenie XX OMJ: 16 marca 2025 r. (niedziela)

Szczegóły organizacyjne:

Komisja konkursowa: