Zabawy z językiem angielskim

Podczas zajęć dzieci powtórzą podstawowe słowa i zwroty z zakresu pierwszych klas szkoły podstawowej.

Dzieci będą otrzymywać kartki ćwiczeniami, na których będą kolorować, pisać, łączyć obrazki z wyrazami, przechodzić przez labirynty, wyszukiwać różnice, liczyć itp.
Najważniejszą częścią lekcji będzie śpiew i zabawa.
Podczas śpiewania piosenek dzieci automatycznie nauczą się nowych wyrażeń, zwrotów, całych zdań i zapamiętają je na bardzo długo, a może na zawsze!

Wykorzystaną zostaną również gry słowno – obrazkowe, takie jak: Memory Games z zakresu różnego słownictwa, np. food, animals, school objects.
Inne gry uwielbiane przez dzieci to Families – Rodzinki – rozwijające komunikowanie się w języku angielskim, gry planszowe, puzzle, bingo.

Dzieci będą również bawić się w typowe angielskie gry ruchowe np.: „2, 4, 6, 8…”, „A Farmer in a dell”, „Hockey – Pockey”, „The Old Bear” i wiele innych.

Dzieci zapewne będą zadowolone, a przede wszystkim nauczą się czegoś nowego jednocześnie dobrze się bawiąc.

Nauczyciel prowadzący – Maria Dzik

Zajęcia odbywają się w następujących terminach:
kl. 3 – poniedziałek 12.50 – 13.35, sala 109
kl. 1 – poniedziałek 13.50 – 14.35, sala 109